Wiadomości

Już wkrótce będziemy jeździć komunikacją miejską tylko z kartą płatniczą

Już wkrótce zostanie uruchomiony system w którym będzie można porusza się komunikacją miejską mając przy sobie tylko zbliżeniową kartę płatniczą lub telefon (obsługujący technologię NFC lub HCE). Głównym elementem tego systemu jest zamontowany w każdym pojeździe terminal biletowy z ekranem dotykowym.

Rozszerzamy funkcjonalność Bydgoskiej Karty Miejskiej

Rozszerzamy funkcjonalność BKM

 

Informujemy, że ZDMiKP podpisało porozumienie z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności, na podstawie którego włączono WSIiU do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy włączony do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej

Informujemy, że do Systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej dołączył Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Bydgoska Karta Miejska ma już 4 lata!

Mieszkańcy Bydgoszczy używają Bydgoskiej Karty Miejskiej już od 4 lat! 

Instrukcja obsługi automatu biletowego

    

Jak zakodować bilet na Bydgoskiej Karcie Miejskiej?

W celu zakodowania biletu okresowego na Bydgoskiej Karcie Miejskiej należy przekazać kartę sprzedawcy kodującemu bilety w punkcie sprzedaży lub włożyć do oznakowanego czytnika kart w automacie biletowym, następnie wybrać rodzaj kupowanego biletu jaki ma być zakodowany na karcie i zapłacić za bilet gotówką lub kartą płatniczą (UWAGA! karty płatnicze są akceptowane przez automaty biletowe).

 
W przypadku zakupu biletu przez stronę internetową www.bydgoskakartamiejska.com.pl zakupiony bilet należy aktywować przed korzystaniem z przejazdów komunikacją miejską. Aktywacji biletu można dokonać w automatach biletowych, w kasach biletowych ZDMiKP lub bezpośrednio u kontrolera biletów poprzez tzw. czytnik kontrolerski .

 

Na Bydgoskiej Karcie Miejskiej są kodowane obecnie wyłącznie okresowe bilety komunikacji miejskiej.

 

INSTRUKCJA - JAK ZAKODOWAĆ W AUTOMACIE BILETOWYM BILET NA BYDGOSKIEJ KARCIE MIEJSKIEJ?