Wiadomości

Już wkrótce będziemy jeździć komunikacją miejską tylko z kartą płatniczą

Już wkrótce zostanie uruchomiony system w którym będzie można porusza się komunikacją miejską mając przy sobie tylko zbliżeniową kartę płatniczą lub telefon (obsługujący technologię NFC lub HCE). Głównym elementem tego systemu jest zamontowany w każdym pojeździe terminal biletowy z ekranem dotykowym.

Rozszerzamy funkcjonalność Bydgoskiej Karty Miejskiej

Rozszerzamy funkcjonalność BKM

 

Informujemy, że ZDMiKP podpisało porozumienie z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności, na podstawie którego włączono WSIiU do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy włączony do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej

Informujemy, że do Systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej dołączył Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Bydgoska Karta Miejska ma już 4 lata!

Mieszkańcy Bydgoszczy używają Bydgoskiej Karty Miejskiej już od 4 lat! 

Instrukcja obsługi automatu biletowego

    

Bydgoska Karta Miejska - list Prezydenta Bydgoszczy do mieszkańców miasta

Każdego dnia posługujemy się rożnego rodzaju kartami płatniczymi - płacimy nimi za zakupy, wypłacamy pieniądze z bankomatu, korzystamy z telefonu. Funkcjonują w naszym codziennym życiu, ponieważ są wygodne i dają dużo swobody. Doceniając ich możliwości oddaje w Państwa ręce przygotowaną wspólnie z Mennicą Polską S.A. – Bydgoską Kartę Miejską (BKM). Zamiast nosić w portfelu oddzielne karty na przejazd autobusem, na basen, do biblioteki, czy muzeum, można mieć tylko jedną, która zastąpi wiele. Zapraszam zatem Państwa do korzystania z Bydgoskiej Karty Miejskiej i osobistego przekonania się o jej walorach.

 

Już w tym miesiącu uruchamiamy system zamawiania kart na usługi miejskie. Początkowo karta będzie nośnikiem biletów komunikacji publicznej, jednak z czasem przyjmie na siebie funkcje karty wstępu na imprezy sportowe, kulturalne i rozrywkowe.

 

Oczywiście równolegle z Bydgoską Kartą Miejską będą funkcjonowały tradycyjne bilety. Mam jednak nadzieje, ze każdy, kto raz przekona się do atutów karty doceni jej wygodę i stanie się jej wiernym użytkownikiem.

 

W celu ułatwienia dostępu do korzystania z karty otworzyliśmy Centrum Obsługi Klienta zajmujące się personalizacja kart oraz dziesięć punktów ich wydawania. Każda karta będzie spersonalizowaną graficznie i elektronicznie. Ważną informacją dla użytkowników karty jest to, że Bydgoska Karta Miejska będzie wydawana bezpłatnie.

 

Podobne systemy kart miejskich działają w kilku miastach Polski, jednak nasz jest jednym z najnowocześniejszych. Pozwala na łatwą rozbudowę o nowe usługi i na włączenie nowych produktów, jest doskonale zabezpieczony i jednocześnie bardzo prosty w użyciu.

 

Zapraszam serdecznie do zapoznania się ze stroną internetową www.bydgoskakartamiejska.com.pl

 

Mam nadzieję, że Bydgoska Karta Miejska spełni Państwa oczekiwania i podniesie na wyższy poziom wygodę korzystania z infrastruktury miejskiej.


Z poważaniem,
Konstanty Dombrowicz
Prezydent Miasta Bydgoszczy