Wiadomości

Już wkrótce będziemy jeździć komunikacją miejską tylko z kartą płatniczą

Już wkrótce zostanie uruchomiony system w którym będzie można porusza się komunikacją miejską mając przy sobie tylko zbliżeniową kartę płatniczą lub telefon (obsługujący technologię NFC lub HCE). Głównym elementem tego systemu jest zamontowany w każdym pojeździe terminal biletowy z ekranem dotykowym.

Rozszerzamy funkcjonalność Bydgoskiej Karty Miejskiej

Rozszerzamy funkcjonalność BKM

 

Informujemy, że ZDMiKP podpisało porozumienie z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności, na podstawie którego włączono WSIiU do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy włączony do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej

Informujemy, że do Systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej dołączył Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Bydgoska Karta Miejska ma już 4 lata!

Mieszkańcy Bydgoszczy używają Bydgoskiej Karty Miejskiej już od 4 lat! 

Instrukcja obsługi automatu biletowego

    

Bydgoszcz już ma kartę miejską

Od 20 września kilkaset tysięcy bydgoszczan będzie mogło wymienić papierowe okresowe bilety autobusowe i tramwajowe na bilety elektroniczne działające w systemie Bydgoskiej Karty Miejskiej. Po 1 stycznia 2011 roku bilety okresowe będą dostępne tylko w formie elektronicznej, czyli zakodowane na Bydgoskiej Karcie Miejskiej.

System Bydgoskiej Karty Miejskiej wspólnie z władzami Bydgoszczy wdraża  Mennica Polska. To nowoczesny  system pobierania opłat za przejazd komunikacją miejską. Zamiast papierowego biletu pasażerowie otrzymają mikroprocesorową kartą zbliżeniową, na której zakodowane będą elektroniczne bilety.  


Wniosek o wydanie Bydgoskiej Karty Miejskiej karty można złożyć w jednym z 10 punktów na terenie miasta (lista tych punktów znajduje się w zakładce „Jak otrzymać Bydgoską Kartę Miejską”). Wydanie pierwszej karty jest darmowe (osoba składająca wniosek o wydanie karty nie ponosi żadnej dodatkowej opłaty).           


Po wydaniu karty pasażer może kupić (zakodować) bilet w tradycyjnych punktach sprzedaży albo w jednym z automatów biletowych. Tradycyjnych punktów, czyli kiosków, saloników prasowych czy sklepów, jest na terenie Bydgoszczy ok. 30. Dodatkowo do końca listopada w mieście zostanie zamontowanych dziesięć automatów biletowych, czyli działających 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę urządzeń do samodzielnego zakodowania biletu.


W przyszłości Bydgoszcz będzie mogła kodować na karcie dodatkowe usługi – system informatyczny Mennicy Polskiej umożliwia rozszerzenie takich funkcjonalności.

UWAGA : OD 1 STYCZNIA 2011 ROKU BILETY KODOWANE NA BYDGOSKIEJ KARCIE MIEJSKIEJ ZASTĄPIĄ TRADYCYJNE PAPIEROWE BILETY OKRESOWE. DLATEGO PROSIMY MIESZKAŃCÓW BYDGOSZCZY O JAK NAJSZYBSZE WYROBIENIE BYDGOSKICH KART MIEJSKICH