Wiadomości

Już wkrótce będziemy jeździć komunikacją miejską tylko z kartą płatniczą

Już wkrótce zostanie uruchomiony system w którym będzie można porusza się komunikacją miejską mając przy sobie tylko zbliżeniową kartę płatniczą lub telefon (obsługujący technologię NFC lub HCE). Głównym elementem tego systemu jest zamontowany w każdym pojeździe terminal biletowy z ekranem dotykowym.

Rozszerzamy funkcjonalność Bydgoskiej Karty Miejskiej

Rozszerzamy funkcjonalność BKM

 

Informujemy, że ZDMiKP podpisało porozumienie z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności, na podstawie którego włączono WSIiU do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy włączony do systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej

Informujemy, że do Systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej dołączył Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Bydgoska Karta Miejska ma już 4 lata!

Mieszkańcy Bydgoszczy używają Bydgoskiej Karty Miejskiej już od 4 lat! 

Instrukcja obsługi automatu biletowego

    

Rozpoczął się montaż automatów biletowych

Pierwsze z dziesięciu automatów biletowych, które do końca listopada mają być uruchomione w Bydgoszczy, już dotarły do miasta. Urządzenia są elementem systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej.

 

Dotychczas ponad 3 tys. bydgoszczan odebrało kartę miejską. Kolejne 3 tys. mieszkańców miasta złożyło wniosek o jej wydanie. Przypomnijmy, że do końca roku Bydgoską Kartę Miejską powinny  mieć wszystkie osoby, które korzystają z okresowych biletów komunikacji miejskiej. Szacuje się, że takich osób jest ok. 70 tys.


Częścią systemu Bydgoskiej Karty Miejskiej są automaty biletowe, czyli nowoczesne urządzenia umożliwiające zakup biletu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.  Pierwsze z 10 urządzeń, które do końca listopada zostaną zamontowane i uruchomione w kluczowych punktach Bydgoszczy, już przyjechały do miasta. 28 września rozpoczął się ich montaż. Przypomnijmy, że osoba korzystająca z automatu nie ponosi żadnych dodatkowych opłat przy zakupie biletu. Może natomiast zapłacić kartą płatniczą, banknotami albo monetami (zgodnie z ustalonymi progami). Urządzenie wydaje resztę.


System Bydgoskiej Karty Miejskiej wspólnie z władzami Bydgoszczy  wdraża  Mennica Polska. To nowoczesny  system pobierania opłat za przejazd komunikacją miejską. Zamiast papierowego biletu pasażerowie otrzymują mikroprocesorową kartą zbliżeniową, na której zakodowane będą elektroniczne bilety okresowe.